تکنولوژی ماشین‌ آلات در خدمت اپراتورها

در کمترین زمان به کمک  تکنولوژی جدید ماشین آلات در اپراتوری حرفه ای شوید!

بهره‌وری از قابلیت‌های کمکی که در حال حاضر در داخل بسیاری از ماشین‌آلات ساختمانی وجود دارد، می تواند یک عامل کلیدی در افزایش سود و کاهش خطرات باشد.

این تکنولوژی در حال حاضر در دسترس قرار دارد، اما طبق صحبت متخصصان شرکت کاترپیلار اغلب از این تکنولوژی به طرز نادرستی استفاده می‌شود. همچنین متخصصان با بررسی نقطه ضعف های محل کار معتقد هستند که بسیاری از چالش‌های بزرگ امروزی نظیر کارایی و بهره‌وری، کمبود نیروی کار، ایمنی و پایداری را می‌توان از طریق افزایش استفاده از ویژگی‌هایی که از قبل در بسیاری از ماشین‌آلات وجود دارد، حل کرد.

افزایش کارایی

به گفته گری مارتین، متخصص ساخت و سازهای سنگین، یکی از مسائلی نگران‌کننده کمبود اپراتورهای ماهر است. او در رابطه با این مشکل می‌گوید: "اکثر اپراتورهای ماهر جهان در رده سنی 45 تا 55 سال قرار دارند و ما تازه‌واردان کمتری در حال ورود به این حوزه مشاهده می‌کنیم، این مسئله فقط یک معنی می‌دهد - کمبود افراد ماهر برای کار با ماشین‌آلات."

با این حال، حتی برای یک اپراتور بی تجربه، درک چگونگی استفاده از تکنولوژی که می تواند از داخل کابین قابل دسترسی باشد، می‌تواند منجر به افزایش کارایی و کاهش سطح استرس شود.

گری می‌گوید: "همه چیز به اپراتور و سرعت او مربوط می‌شود. در گذشته، شما ممکن بود به عنوان یک کارگر شروع به کار کنید، شاید با کمک یک بیل مکانیکی یک گودال را حفر کردید یا یک لوله را جا به جا کردید. اما نکته قابل توجه این است که شما را در محل کار یاد می‌گرفتید و درک می‌کردید که در چه کارهایی ماهر هستید."

گری معتقد است که تکنولوژی سطح بندی که از طریق صفحه نمایش لمسی در کابین قابل دسترسی است، کلید حفظ سطح بالایی از کارایی در محل کار است.

او می‌گوید: "شما افرادی دارید که می‌خواهند کار کنند، اما اطلاعی ندارند که چگونه از نظر کیفیت کار بهره ببرند یا چگونه ماشین را به درستی تنظیم کنند، بنابراین ما به تکنولوژی نیاز داریم تا اپراتور های تازه‌وارد را توانمند کند و باعث شود آن ها در طول 1 هفته به سطح مناسبی از روش کار برسند. ما نمیتوانیم به آن‌ها 3 یا 4 سال فرصت دهیم تا کار را یاد بگیرند."

گری افزود: "تکنولوژی‌های درجه‌بندی شده در ماشین‌آلات مانند بولدوزر به اپراتورهای تازه‌کار اجازه می‌دهد تا لبه تیغ را تا یک سطح مشخص پایین بیاورند تا به سطح کار آن نمره دهد. به غیر از سطوح پایین‌تر مهارت مورد نیاز، اپراتورها می‌توانند بدون  تمرکز بالا که قبلاً مورد نیاز بود، سطح بندی شوند و خستگی را کاهش دهند."

تقویت تکنولوژی

مشکلاتی که امروزه در صنعت ساخت و ساز مشاهده می‌شود ناشی از کمبود اپراتورهای با تجربه و کارگران جدید است. تعداد جوانانی که در چند سال آینده وارد این صنعت می‌شوند، بسیار کمتر از تعداد حرفه‌ایان با تجربه ساخت و سازی است که قرار است بازنشسته شوند. به همین دلیل اهمیت دارد که از کارگران به بهترین شکل ممکن در محل کار استفاده شوند، و این به معنای بهره‌برداری بهینه از ویژگی‌های تکنولوژی است.

گری می‌گوید که این ویژگی‌ها مواردی که یک اپراتور در کار با ماشین آلات باید آشنا باشد تا به سطح بندی برسد، را از بین می‌برند.

"وقتی به روزهایی که همه اطلاعاتی که باید روی خاک گذاشته شود نگاه می‌کنم... واقعاً وقت می‌برد. برای انتقال این تجربه به عنوان یک اپراتور ماهر وقت زیادی نیاز است.اما حالا می‌توانیم اپراتور را به سرعت به آن سطح مهارت برسانیم."

وی به نکته‌ای مهم در مورد بهبود ایمنی در محل کار اشاره می‌کند و می‌گوید: "تکنولوژی به ما کمک می‌کند که ساخت را آسان‌تر، سریع‌تر، کارایی بهتر، سود بیشتر و با ایمنی بالاتر انجام دهیم، و می‌توانیم افراد را از معرض خطر خارج کنیم، مانند بررسی‌کنندگان نمره، و منابع انسانی را به کارهای دیگر در این صنعت رو به رشد اختصاص دهیم."

توماس هررا، متخصص برنامه‌های سطح بندی می‌گوید: "اگر شما یک رشته و نوار برای اندازه‌گیری دارید، ممکن است نیاز به دو نفر داشته باشید - یک نفر برای نگه‌داشتن انتهای رشته و شاید نفر دیگری برای اندازه‌گیری در وسط نوا. ما دیگر این لوکس را نداریم، اما شما با فرستنده لیزری میتوانید آن را بر روی یک آشکارساز یا... گذاشته و اندازه ارتفاعات را تماماً توسط خودتان بدست آورید."

توماس به عنوان یک مثال خاص از چگونگی کمک تکنولوژی به اپراتورها اشاره می‌کند و می‌گوید: "ما واقعاً بر روی سادگی در استفاده از تکنولوژی Cat Grade تمرکز کرده‌ایم. به عنوان مثال، دکمه‌های کنترل نمره‌دهی ما با کنترل‌های جوی‌استیک کارخانه ای یکپارچه شده‌اند و ماشین تمام سنسورهای لازم از کارخانه برای عملکرد بی نقص را دارا است. همچنین ویژگی‌های کمکی یکپارچه ما مانند قابلیت حفر نیمه‌خودکار با Cat Grade with Assist برای اکتشاف‌کننده‌ها یا رانندگی افقی خودکار با Steer Assist برای مدل‌های انتخابی بولدوزرها به اپراتورها کمک می‌کنند تا سریع‌تر و دقیق‌تر به نمره مناسب برسند و به اپراتورهای کم‌تجربه در یادگیری کمک می‌کنند."

سایت کار

تکنولوژی های پیشرفته که به عنوان یک استاندارد با بسیاری از ماشین‌آلات ساخت و ساز امروزی همراه است، اهمیت بالایی دارد و اکنون عنصر ضروری از بسیاری از بخش‌های این صنعت نیز می‌باشد. تکنولوژی درون ماشین الات نیز از طریق طیف وسیعی از برنامه های کاربردی که به صاحبان ساخت و ساز اجازه می دهد تا درک کنند که ماشین های آن‌ها چقدر کارامد کار می کنند.

در عملیات ساخت و ساز به اندازه‌گیری های دقیق نیاز است تا به آنها بگوید که دقیقاً از نظر سطح تولید، مصرف سوخت و زمان بیکاری در محل کار افراد چه اتفاقی افتاده است. دیدن این داده‌ها به صرفه جویی در هزینه‌ها و همچنین بهبود ایمنی در کوچکترین تا بزرگترین عملیات ها کمک می‌کند.

مایکل میلر، مشاور تجاری کاترپیلار که در زمینه بهره‌وری تخصص دارد، می‌گوید: "این همه در مورد ارائه تصویر دقیقی از عملکرد خود به تصمیم‌گیرنده است و امکاناتی برای اجرای تغییرات و ارتقاء بهره‌وری ماشین و کارایی عملیاتی به آنها ارائه می‌دهد."

اپراتورها در سراسر جهان هر روز هزاران تن/متر مکعب مواد را جابجا می کنند. دانستن زمان بارگیری، زمان خالی، زمان تخلیه، زمان حریکت، زمان نوسان، زمان حفاری و همچنین مدت زمان انتظار هر دستگاه، کلید تصمیماتی است که بیشترین تاثیر را دارند.

مایکل از مثال رایج زمان انتظار بیش از حد در ناحیه بار استفاده می کند. "VisionLink Productivity می تواند حرکت مواد و مهم‌تر از همه زمان صرف شده در هر بخش از چرخه را ردیابی و نمایش دهد. با کاهش سرعت ماشین ها در هنگام بازگشت، می توانید جریان یکنواخت ترافیک را حفظ کنید و به طور بالقوه زمان انتظار غیرمولد و مصرف سوخت را کاهش دهید."

آخرین تکنولوژِی

آنا پینزون کارشناس کاربرد محصولات، می‌گوید: "متخصصان ساخت و ساز با تجربه اغلب از او می پرسند که ایا اخرین نسل بیل مکانیکی واقعا به سطح تکنولوژی داخلی آن‌ها نیاز دارد یا خیر."

او در پاسخ می‌گوید: «با استفاده از تکنولوژی به بهترین شکل ممکن، ایمنی و بهره‌وری را افزایش می‌دهیم، واحدهای حمل‌ونقل را تا حد مطلوب بارگیری می‌کنیم، سریع‌تر و دقیق‌تر حفاری می‌کنیم و افراد کمتری روی زمین کار می‌کنند»

با توجه به تعداد چالش‌های بسیاری که صنعت ساخت‌وساز با آن مواجه است، نباید از مزایای تکنولوژی که می‌تواند فشار را در بسیاری از برنامه‌های پروژه کاهش دهد، نتایج را برای اپراتورهای جدید بهبود بخشد و محل‌های شغلی را ایمن نگه دارد، نادیده گرفت.
 

همچنین پیشنهاد میشود: نقش بزرگ هوش مصنوعی در صنعت ساخت و ساز