همایش سالانه نوآوری و اشتغال

نوآوری و تخریب خلاق، از مولفه های اصلی اقتصادهای قدرتمند محسوب می شود. صنایع کاربر ماشین آلات سنگین به عنوان موتورهای تولید شغل، رفاه و ثروت، در چرخه عمر این تجهیزات با مشکلات متنوعی دست و پنجه نرم می-کنند. مسائل ریز و درشتی که فناوری ها و روش های موجود در حل آنها کم-توان و چه بسا ناتوان مانده اند. از تولید، مونتاژ و تامین ماشین آلات گرفته تا دسترسی به دانش و مهارت به روز برای بهره برداری و نگهداشت تجهیزات، فرصت های بسیاری برای نوآوری وجود دارد. دانشگاه، مراکز رشد و اکوسیستم نوآوری به عنوان نهادهایی که به نیروی تحصیلکرده، با انگیز و خلاق دسترسی دارند می توانند نقش مهمی در رفع این تنگناها از طریق توسعه نوآوری هدفمند داشته باشند.

در همین راستا، رویداد "فرصت های نوآوری و اشتغال در صنعت ماشین آلات" با هدف ایجاد فضای همفکری و همکاری میان صنعت، دانشگاه و اکوسیستم نوآوری، هر ساله در ماه های پایانی سال برگزار می گردد. اولین دور این همایش در اسفندماه 1397 با حضور جمعی از دانشجویان و صنعتگران حوزه ماشین آلات، مدیران شرکت های تولیدکننده و واردکننده و جمعی از فعالان صنعت در سالن همایش های دانشکده مکانیک دانشگاه علم و صنعت برگزار گردید.

ماشین یار از این طریق از تمام فعالان صنعت و اکوسیستم نوآوری دعوت می-نماید تا جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره تلفن دبیرخانه همایش به شماره 09120750461 تماس حاصل نمایید.